המדליה הראשונה שלי

אני לא איש של פרסים ותחרויות ובואו נגיד שגם בגזרת בית הספר והלימודים המצב לא היה מזהיר. הייתי ילד עם בעיות קשב וריכוז בתקופה שלא הייתה טובה לילדים מהסוג שלי והמילים ״תעודת הצטיינות״, ״פרסים״ או ״מדליות״ היו רחוקות ממני.

ילדים עם בעיות קשב וריכוז גדלים להיות מבוגרים עם פוסט טראומה בכל הנוגע להצלחות ולמרות שחוויתי לא מעט הצלחות בחיים, המחשבה לשלוח את היין הראשון שלי לתחרות, הוציאה את כל השדים שאמרו לי ״אל תעשה את זה״.

אבל אני רגיל להתמודד עם השדים שלי, אנחנו מנהלים הורדות ידיים כבר שנים ולכן עשיתי הפוך ממה שהם ייעצו לי לעשות ושלחתי אותו לתחרות היין הבינלאומית ״טרה וינו״ מבית ״איש הענבים״.

אמנם היין האדום הראשון של היקב מבציר 2018 זכה למחמאות רבות מהלקוחות וגם ממבקרי יין ואזל מהמדפים כחודשיים לאחר שיצא לעולם, אבל להתמודד מול יינות מיקבים גדולים וותיקים, זה כבר סיפור אחר.

בערב התחרות התלבשתי יפה יפה (בטרנינג הכי טוב שלי), מזגתי לי כוס יין, הדלקתי את הזום ובכמה רגעים שוגרתי לבית איש הענבים באופן וירטואלי לאירוע המסכם של התחרות שהתקיימה במהלך כשבוע, אני ועוד צופים רבים.

ברגע שהאירוע התחיל, הבנתי שהיין שלנו לא זכה במדליה כי מי שכן זכה הוזמן לאירוע בעולם האמיתי.

מודה, הייתה לי צביטה קטנה בלב כמו אבא שהילד שלו לא זכה בתחרות, אבל אמרתי לעצמי שבכל זאת, זה היין הראשון ושאין מה לצפות. בטח כשהוא מתמודד מול כל כך הרבה יינות טובים ואפילו מצוינים.  

אחד אחרי השני עלו היינות הזוכים, מיקבים ותיקים וגדולים ויקבי בוטיק קטנים ואיכותיים והאמת, הרגשתי גאה להיות חלק מתעשייה כל כך מיוחדת ומאנשים כל כך מוכשרים. את חלק מהיינות שזכו טעמתי ואת חלק מהם סימנתי לי לטעום בהזדמנות הקרובה.

וזהו, ככה זה נגמר. ולא הבנתי מה זו ההרגשה הזו שאני מרגיש. אדישות? אכזבה? תקווה לשנה הבאה?

בדרך הביתה מהאירוע, או יותר נכון בדרך לחדר השינה, היה צפצוף של וואצאפ.

ההודעה בישרה שזכינו.

עשירית הנקודה הפרידה בין מדליית הזהב לכסף ובשביל ההתמודדות הראשונה של היין הראשון זה היה משמח מאד.

ואם זה לא הספיק, אלון גונן שסיקר את התחרות מטעם המגזין אכול ושאטו, הוסיף מחמאה:

״יקב 70 עם היין האדום 2018 – מדובר ביין מבריק, עשוי נכון ובמדויק. יין אדום הכי ישראלי שמתאים ל 8 חודשי אוגוסט שיש לנו כאן בשנה.״

במרץ יצאו למכירה היין האדום של 2019 והיין הלבן של 2020 ואנחנו מקווים שקהל הלקוחות שלנו יאהב אותם בדיוק כפי שאהב את היין הראשון.

ובנוגע לתחרויות יין? ימים יגידו…

והנה הכתבה המלאה של סיקור התחרות