היינות שלנו

יינות היקב כשרים למהדרים (ולפסח) בהשגחת הרבנות נחל שורק

סדרת REBLOSSOM

המיתוג החדש של יינות היקב הוא פרי שיתוף פעולה עם הצלם האמן ארז סבג החי ופועל בניו-יורק, וכהשראה לפרויקט שיצר הנקרא REBLOSSOM (פריחה מחודשת) ותערוכה שהציג המספרת באמצעות האמנות, את סיפורן של נשים המתמודדות עם סרטן השד.

התערוכה REBLOSSOM של סבג, שהוצגה בגלריית LAVAN 541  בניו-יורק באוקטובר 2023 והפרויקט עצמו שנוצר על ידי סבג ובשיתוף ד״ר ג׳ונתן בנק – ישראלי החי ועובד בניו יורק, הוא אוסף של סיפורי נשים שעברו כריתת שד כפולה המוצגים לצד אמנות שבבסיסה עומדים פרחים, ובהקבלה אלגנטית בין התחדשות הפרחים לחוסנן של נשים אלה.

בבסיס הפרויקט שיצרו עומד רעיון הפריחה המחודשת – REBLOSSOM – המעודדת למצוא את היופי בכל מחזורי השינוי, להוקיר את הרגע הנוכחי ולפרוח שוב.

התוויות ליינות היקב עוצבו בכישרון רב בהשראת הפרויקט, בעדינות ובתשומת לב לפרטים הקטנים על ידי סטודיו שי חיון, ששילבו את הפרחים שצילם סבג עבור הפרויקט – על תוויות היינות, במקצועיות רבה ומתוך הזדהות ונגיעה אישית בנושא.

לצד ההנאה סביב העיסוק ביין וצריכתו, אנחנו רואים חשיבות בהגברת המודעות גם לאירועים מאתגרים יותר, כגון התמודדות מסוג זה. שיתוף הפעולה וההשראה שנלקחה מהפרויקט המקורי, נועדו להגביר את המודעות לסרטן השד, לתמוך בקהילת סרטן השד, ולתת קול למי שהתמודדו עם המצוקה ויצאו מחוזקות, כמו גם להעניק תקווה למי שמתמודדות עם המחלה ממש ברגעים אלה.

על כל בקבוק שיימכר תועבר תרומה לעמותה התומכת במתמודדות עם סרטן השד. ולכן, בכל פעם כשתשתו מיינות היקב ותיהנו מהם, תדעו שגם אתם לוקחים חלק בהעלאת המודעות.

רוזה

רוזה רענן המופק מענבי דוריף ופטי ורדו. הענבים עברו תסיסה ארוכה במכלי נירוסטה המקוררים בטמפרטורה נמוכה לאורך זמן, על מנת למקסם את ארומת הפרי הריחנית של התירוש ולשמר את הגוון הייחודי שלו.

סוביניון בלאן

טעמו של היין הלבן נבנה בהדרגה כשילוב שני תהליכי התיישנות - שהייה בחביות אלון צרפתי בגודל 300 ליטר ובמכלי נירוסטה, ואיחודם עד לקבלת טעם רענן ופירותי המדגיש את החמיצות הטבעית של ענבי הסוביניון בלאן.

FRESH RED

יין אדום צעיר ורענן המופק מענבי פטי ורדו ודוריף. ענביו הוכנסו למכלי תסיסה בדרגות בשלות שונות ועברו תסיסה משותפת כדי ליצור איזון בטעמים. היין שהה זמן קצר בחביות עץ אלון צרפתי, המקנות לו רובד נוסף של טעמים.

הסדרה הותיקה

יין אדום מתיישן - פטי ורדו 2019

היין זוכה מדליית ארד בתחרות DECANTER העולמית

בציר 2019 הוא בעל טעם עמוק ומעניין. היין נוצר בתהליך מסורתי וניתן לראות כי הוא מתיישן היטב ועדיין קיים בו פוטנציאל התיישנות מצוין. בשנים הבאות נראה התפתחות טעמים וריחות נוספים.

היין התיישן במשך 13 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי חדשות וכ 3 חודשים נוספים בבקבוק.

הוא אינו מבושל והפקתו נעשתה בשיטת free run (ללא מעיכת press) בתהליך ייחודי המשמר את הטעם והחמיצות הטבעית של הפרי והופך אותו לעשיר מורכב ומעניין.

מחיר: 250 ש״ח

רכישת בקבוקים בודדים תתבצע באיסוף מהיקב בלבד

יין קינוח

יין הקינוח של היקב הינו יין מתוק המיועד לשתיה ברגעים מיוחדים או אחרי ארוחה טעימה. 

הפקנו את היין מענבים שהגיעו להבשלה גבוהה ותסיסה שנעצרה באמצעות הוספת ברנדי, למיצוי ארומת פרי מעניינת ומתיקות מעודנת.

היין התיישן בחבית עץ אלון צרפתית חדשה למשך 30 חודשים ובוקבק ללא סינון ולכן יתכנו משקעים בבקבוק. אנו ממליצים למזוג את יין הקינוח לגביע זכוכית ארוך וצר וללגום בהנאה עם אנשים אהובים.

מחיר: 150 ש״ח

רכישת בקבוקים בודדים תתבצע איסוף מהיקב בלבד

מארזי מתנה חגיגיים

מארזי היין שלנו, הם חגיגיים ואקסקלוסיביים, ניתן לתת אותם כמתנה, לאוהבי יין ולאוהבי שיק. 

לארגונים המעוניינים לפנק את הלקוחות שלהם, לחברות שמשקיעות בעובדים ולאנשים פרטיים שמחפשים מתנה איכותית ובעלת משמעות.

ניתן לעשות מארזים משולבים במגוון סוגי יינות

לרכישה יש להתקשר לטלפון: 054-7866638

המחירים הם בהתאם לסוגי היין שבמארז.